در حالی که شرکت های مختلفی مانند مدیاتک، نوکیا و کوالکام به دنبال توسعه فناوری ۵G هستند، سامسونگ نیز با توجه به نیاز بازار و فضای کسب و کار آینده در حال توسعه تکنولوژی ۵G خود بوده که بر اساس گزارشات، در این زمینه با ارتش آمریکا نیز همکاری می کند
بر اساس اطلاعاتی که از طرح مذکور وجود دارد، شبکه ۵G سامسونگ قادر است اینترنت فوق سریع ۱ گیگابایت بر ثانیه را با تأخیر اندک فراهم کند؛ اما مشخص نیست چه بخشی از پروژه در همکاری با ارتش توسعه یافته یا دقیقاً چه تجهیزاتی توسط سامسونگ تولید خواهند شد.

در حالی که شرکت های مختلفی مانند مدیاتک، نوکیا و کوالکام به دنبال توسعه فناوری ۵G هستند، سامسونگ نیز با توجه به نیاز بازار و فضای کسب و کار آینده در حال توسعه تکنولوژی ۵G خود بوده که بر اساس گزارشات، در این زمینه با ارتش آمریکا نیز همکاری می کند.

سرعت اینترنت ۵G سامسونگ یک گیگابایت بر ثانیه خواهد بود

گفتنی است علت همکاری ارتش آمریکا با سامسونگ به احتمال زیاد فراهم کردن اینترنت پر سرعت و خطوط ارتباطی امن برای واحدهای رزمی بوده، تا بتوان در مکان هایی که دسترسی به اینترنت با محدودیت مواجه است داده ها را با سرعت بالا میان واحدهای درگیر تبادل نمود.

البته «تری هالورسن» مدیر اطلاعات واحد ارتباطات و فناوری اطلاعات سامسونگ در باره این پروژه اظهار نظر کرده و گفته فناوری ۵G سامسونگ اینترنت پهن باند واقعی را در اختیار کاربر قرار می دهد و امکان رمزنگاری داده ها بدون کاهش سرعت را فراهم خواهد کرد.

طبق گزارشات موجود، امواج فناوری مورد بحث با استفاده از آنتن های چند جهته و در خط دید مستقیم منتشر می شوند و برای دسترسی مناسب کاربران به اینترنت پر سرعت، این آنتن ها روی پهپاد یا بالن نصب خواهند شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *